خانه » خدمات وکالت در کرج » وکیل نظام وظیفه در کرج ⚖️[1402] بهترین وکیل سربازی کرج

وکیل نظام وظیفه در کرج ⚖️[1402] بهترین وکیل سربازی کرج

وکیل نظام وظیفه در کرج: پسران بعد از سن 18 سالگی، مشمول خدمت سربازی هستند و آگاهی داشتن از برخی موضوعات بسیار حائز اهمیت است؛ اما در برخی موارد با مشکلات و دغدغه هایی رو به رو می شوند که پاسخ آن ها را پیدا نخواهند کرد. در این میان، وکیل پایه 1 متخصص در زمینه ی نظام وظیفه، با تجربیاتی، دانشی که دارد و آگاهی کامل نسبت به تمام قوانین مشمولان خدمت سربازی، طبق مشکل پیش روی افراد، به آن ها بهترین راه حل را ارائه می دهند و به آن ها مشاوره می دهند. جهت مشاوره تخصصی با وکیل افشین مرادی تماس بگیرید.

خدمت سربازی

یکی از مهمترین دوره ها و چالش های زندگی پسران بالای 18 سال، دوران سربازی است که در تمام کشورهای دنیا بسته به نیاز کشور و مدت زمان معین وجود دارد. خدمت سربازی اجباری است و افراد بعد از رسیدن به این سن ملزم هستند که دفترچه خدمت را از طریق دفاتر “پلیس+10” پست کنند؛ زیرا در صورت لزوم و مواردی مثل مخاصمات بین المللی سربازان بتواند از کشور و سرزمین آباء و اجدادی خود دفاع نمایند.

بهترین وکیل نظام وظیفه در کرج برای مسائل سربازی
بهترین وکیل نظام وظیفه در کرج برای مسائل سربازی

این دوران در کشور ایران، 21 ماه طول می کشد و برای همه اجباری است و همه مؤظف به گذراندن آن هستند. این نکته را باید در نظر گرفت که طرح خرید این خدمت، به پایان رسیده و افراد دیگر قادر به انجام این کار نیستند.

برای گذراندن خدمت سربازی، راه های متعددی پیش روی افراد است. ساده ترین راه آن گرفتن امریه سربازی است، زیرا افراد دیگر مجبور به سپری کردن وقت خود در پادگان ها طبق روال معمول و پوشیدن لباس نظامی نخواهند بود.

دوره های سربازی در ایران

دوران سربازی با توجه به نوع خدمت و محلی که سرباز در آنجا مشغول است، به 2 دسته ی کلی تقسیم می شود:

 1. دوره کُد
 2. دوره خدمت (یگان)

دوره ی کُد

این دوره برای همه ی سرباز ها صدق نمی کند. سربازانی که در نیروهای ارتش و نیروهای انتظامی مشغول فعالیت هستند، بعد از گذراندن آموزشی، اگر دوره ی کُد بخورند، دیگر به یگان خدمتی اعزام نخواهند شد. در این شرایط آنها 2 ماه اضافی تر اما به شکل تخصصی آموزش خواهند دید و بعد از آن به یگان خدمتی مرتبط با آن اعزام می شوند.

دوره خدمت (یگان)

پس از تمام شدن دوره ی 2 ماهه ی آموزشی و در برخی موارد پس از دوره ی کُد، با توجه به میزان تحصیلات افراد و طبق گواهینامه ی تحصیلی آنها، به آن ها درجه ی نظامی داده می شود، و با در نظر گرفتن موارد گفته شده به شهر معین شده ای اعزام می شوند. سرباز می تواند، از آن محل به محلی دیگر انتقالی بگیرد، ولی در صورت انجام ندادن آن، تا پایان خدمت خود، در همان یگان اولیه خواهد ماند.

یگان های خدمتی

همان طور که گفتیم سربازان به یگان ها و ارگان های مختلف با توجه به شرایط مختلف، اعزام می شوند. برخی از این ارگان ها عبارتند از:

 • سپاه
 • ارتش
 • وزارت دفاع
 • نیروهای انتظامی
 • یگان حفاظت دادگستری
 • سازمان زندان ها
 • میراث فرهنگی
 • محیط زیست و منابع طبیعی
 • زمین و مسکن
 • شهرداری و شیلات

فرد متخصص در سربازی

برخی از افراد دارای مهارت های خاصی هستند که در سربازی و یگان خدمتی آن ها مؤثر است. برای مثال کسانی که دانش فنی (جوشکاری، بنایی و…) داشته باشند، می توانند در بخش دفتر مهندسی و تاسیسات ستاد معین شده، فعالیت کنند؛ یا افرادی که تخصص پزشکی، پرستاری و… دارند نیز در حوضه ی مربوطه به کار گرفته می شوند.

خدمت سربازی در سابقه بیمه

بعد از پایان خدمت، بیمه ی سربازی جزء بیمه ی بازنشستگی و حتی سابقه ی کاری افراد محاسبه می شود. باید این نکته را در نظر گرفت که بیمه ی سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی باشد.

سربازان این اختیار را دارند که مطابق دفترچه ی نیروهای مسلح، از خدمات سازمان های درمانی استفاده کنند.

سطح وکیل✅پایه یک دادگستری
سابقه فعالیت✅بیش از15 سال
نام وکیل✅وکیل افشین مرادی
شماره تماس✅09129530855

وکیل نظام وظیفه در کرج

مشاوره حقوقی نظام وظیفه یا وکیل نظام وظیفه، یک وکیل پایه یک است که دارای تحصیلات و تخصص در رشته حقوق و پروانه ی رسمی وکالت پس از موفق شدن در “آزمون کانون وکلای دادگستری” است.

او در زمینه ی نظام وظیفه، تخصص و مهارت و البته تجربه ی کاری بالایی دارد و قادر است دعاوی نظامی به خصوص خدمت سربازی را به خوبی و با نتایج مطلوب به نتیجه برساند.

وکیل پرونده های نظام وظیفه در کرج و استان البرز
وکیل پرونده های نظام وظیفه در کرج و استان البرز

وکیل نظام وظیفه علاوه بر بررسی مشمولیت یا عدم مشمولیت شخص و یا شرایط اخذ معافیت دائم و موقت، باید آگاه به این موضوع باشد که چه شرایطی برای خروج از کشور برای این مشمولین وجود دارد زیرا افراد در دوران حق خارج شدن از ایران را ندارند.

شرایط خروج از کشور برای مشمولین نظام وظیفه

فقط برخی افراد در بعضی شرایط خاص قادر هستند در دوره ی خدمت خود از کشور خارج شوند که به شرح ذیل است:

 1. خروج از کشور به دلیل مسافرت علمی مانند ارائه مقالات بین المللی و انجام معاملات خاص در این زمینه.
 2. خروج از کشور به دلیل مسافرت نیمه علمی مثل شرکت در آزمون ، ارائه اختراعات و…که دارای محدودیتی زمانی هستند.
 3. سایر سفرهای دانشجویی باید به درخواست مرکز تحصیل دانشجو صورت بپذیرد.

فعالیت های وکیل نظام وظیفه در کرج

وکلای نظام وظیفه در زمینه های زیر مشغول فعالیت هستند:

 • امریه سربازی
 • معافیت سربازی
 • کسری خدمت
 • اضافه خدمت

وکیل نظام وظیفه برای امریه سربازی در کرج

برای گرفتن امریه سربازی نیز باید از دانش و کمک های یک وکیل مجرب نظام وظیفه استفاده نمود؛ زیرا وکلای نظام وظیفه به دلیل داشتن اطلاعات و آگاهی در مورد قوانین و نحوه ی گرفتن امریه، به کار سرعت می بخشند و راه های گوناگونی را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

در این شرایط باید شرایط خود را به صورت کامل برای وکیل مورد نظر بازگو کنید، در این حالت وکیل بهترین راه حل را برای گرفتن امریه به شما ارائه می دهد.

امریه سربازی

یکی از روش های گذراندن دوران خدمت، امریه سربازی است. این روش به این صورت است که شخص به جای این که در پادگان ها مشغول گذراندن این دوره باشد، خدمت خود را در یکی از سازمان ها یا نهادهای دولتی زیر به پایان می رساند:

 1. وزرات نیرو
 2. قوه قضاییه
 3. شهرداری
 4. آستان قدس رضوی
 5. شرکت های دانش بنیان
 6. جهاد دانشگاهی
 7. وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی
 8. بنیاد ملی نخبگان
 9. معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم و…

امریه سربازی چگونه شکل گرفت؟

مقام معظم رهبری، دستور دادند تا سازمان ها و ارگان های اداری، بخشی از پرسنل مورد نیاز خود را از طریق جذب سرباز تأمین کنند. با در نظر گرفتن این قانون و دستور داده شده، سازمان ها باید از “ستاد کل نیرو های مسلح” درخواست کنند تا تعدادی سرباز در آن محل، مشغول به کار شوند.

گرفتن امریه توسط سرباز، به این معنی نیست که دوره ی آموزشی را نمی گذراند. او نیز مؤظف است به مدت 2 ماه دوره ی آموزشی و 22 ماه دوره ی امریه سپری کند یا به اصطلاح در اداره یا سازمان مورد نظر مشغول به کار شود که در مجموع 24 ماه (2سال) است.

البته باید توجه داشت که 2 نکته ی حائز اهمیت در امریه سربازی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد که در ادامه به آن می پردازیم:

 1. مشمولان برای انجام خدمت سربازی تحت عنوان امریه نباید غیبت داشته باشند.
 2. بر خلاف مدت زمان خدمت عادی در پادگان‌ها که ۲۱ ماه می‌باشد، خدمت به صورت امریه ۲۴ ماه است.

شرایط گرفتن امریه سربازی

در حالت کلی برای گرفتن امریه، باید حتما دارای یکی از شرایط زیر باشید:

 • متاهل باشد
 • عضو خانواده شهید و جانباز باشد
 • سرپرستی خانواده برعهده او باشد
 • جز افراد معاف از رزم باشد
 • سوء پیشینه نداشته باشد
 • به هیچ نوع مواد مخدر اعتیاد نداشته باشد
 • عضو هیچگونه از گروه ها ضد انقلابی نباشد

وکیل نظام وظیفه برای معافیت سربازی در کرج

با توجه به شرایط مختلف و خاص، افراد می توانند از سربازی معاف شوند. در این میان وکیل معافیت سربازی می تواند با ارائه راهکار ها و راهنمایی های مناسب، و مشاوره دادن به افراد، آن ها را در تصمیم گیری ها کمک کند و روش هایی را به کار می برد که معافیت سربازی شامل حال فرد شود. در این شرایط، کارت پایان خدمت آنها تحت عنوان “شخص معاف شده است” صادر می شود.

معافیت سربازی به 2 دسته ی کلی تقسیم می شود:

 1. معافیت چندگاهه (موقت)
 2. معافیت دائم

شرایط گرفتن معافیت سربازی به شکل موقت

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت بنیاد ملی نخبگان
 • گواهی اشتغال به خدمت
 • معافیت مربوط به پروژه های کسری از خدمت

شرایط گرفتن معافیت سربازی به شکل دائم

 • معافیت پزشکی
 • بخشودگی سن
 • معافیت کفالت
 • معافیت مددجویان
 • معافیت متعهدین خدمت
 • معافیت ایثارگران

وکیل نظام وظیفه برای کسری از خدمت در کرج

افراد می توانند با کمک وکیل نظام وظیفه کسری از خدمت بگیرند.

شرایط گرفتن کسری از خدمت

کسری از خدمت نیز مانند موارد دیگر شامل شرایط خاصی است که به صورت زیر است:

 • شرکت در بسیج ؛ در این صورت فرمانده کارت فعالیتی تحت همین عنوان صادر می کند.
 • افرادی که محل خدمت آنها در نقاط دور و مرزی است.
 • افراد نخبه و کسانی که دارای استعداد خاصی هستند.

وکیل نظام وظیفه برای اضافه خدمت در کرج

همان طور که گفته شد، پسران بالای 18 سال به طور اجباری مؤظف هستند تا در دوره ی خدمت شرکت کنند. اگر با توجه به شرایط سن خدمت آن ها فرا رسیده باشد، و از معرفی خود به سازمان نظام وظیفه ممانعت کنند، باعث می شود که دوره ای اضافه خدمت شامل حال آن ها شود.

اگر شخصی در این شرایط قرار گرفت، می تواند به کمک وکیل نظام وظیفه، و راهنمایی های او، درصدی از اضافه خدمت خود را کاهش دهد.

آیا می توان خدمت سربازی را خرید؟

در سال 1394دولت، قانونی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازیوضع کرد. طبق این قانون، همه ی کسانی که بیشتر از 8 سال بدون دلیل موجه در خدمت غیبت داشتند، می توانستند جریمه ی نقدی آن را با قیمتی مشخص پرداخت نمایند، و در ازای آن کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

اما این کار در سال 1398 متوقف شد. ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کمبود سرباز کرد و این طرح را به کل حذف کرد و اکنون دیگر امکان خرید خدمت سربازی وجود ندارد. فقط یک استثنا وجود دارد که این طرح برای کسانی که در خارج از کشور اقامت دارند و پنج سال از غیبت آنها در خدمت سربازی گذشته است، قابل اجرا است. این افراد می توانند برای ورود به ایران با پرداخت مبلغی، کارت پایان خدمت خود را دریافت نمایند.

شماره وکیل نظام وظیفه در کرج

در صورتی که در خصوص سربازی و مسائل مرتبط با نظام وظیفه دچار مشکل شده اید، جهت مشاوره تخصصی و یا پیگیری پرونده، با وکیل افشین مرادی با بیش از 15 سال تجربه، بعنوان بهترین وکیل سربازی کرج تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *