خانه » خدمات وکالت در کرج » وکیل کمیسیون ماده 100 در کرج، پیروزی در پرونده های ماده 100

وکیل کمیسیون ماده 100 در کرج، پیروزی در پرونده های ماده 100

وکیل کمیسیون ماده 100 در کرج: این کمیسیون مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی است، یعنی اگر بنا بدون گرفتن پروانه ساخت، ساخته شده باشد یا ساختمان ساخته شده با پروانه ساختش مطابقت نداشته باشد؛ و یا اضافه شدن بخش های دیگر پس از ساخت رخ دهد، این کمیسیون به خلاف های ایجاد شده رسیدگی می‌کند. در صورتی که پرونده ای در کمیسیون دارید برای مشاوره و دریافت کمک با وکیل افشین مرادی تماس بگیرید.

وکیل برای کمیسیون ماده صد در کرج

کمیسیون دارای 3 عضو اصلی و دارای یازده تبصره  بوده. تبصره های 2 تا 6 مربوط به سال هزار و سیصد و سی و چهار بوده و باقی تبصره ها طی سالیان اضافه شده اند.

وکیل کمیسیون ماده 100 در کرج و استان البرز
وکیل کمیسیون ماده 100 در کرج و استان البرز

اعضای این کمیسیون:

  1. نماینده فرمانداری
  2. نماینده شورای شهر
  3. نماینده دادگستری

از طرف شهرداری نیز یک فرد به عنوان نماینده  حضور دارد اما وی توانایی دادن رای را ندارد.

براساس ماده 100 قانون شهرداری، املاک و صاحبان اراضی قرار گرفته در محدوده خدماتی باید قبل از ساخت و ساز اقدام به کسب پروانه ساخت بکنند و شهرداری ها وظیفه دارند که با فرستادن ماموران خود مانع از عملیات ساخت ساختمان بدون یا خلاف پروانه در زمین (محصور یا غیر محصور) شوند.

جهت مشاوره تخصصی با وکیل متخصص ماده 100 در کرج، با ما تماس بگیرید.

در صورت مشاهده تخلف ابتدا مانع کار آنها شده و سپس عاملان این کار جهت رسیدگی به جرایمشان به کمیسیون ماده 100 فرستاده خواهند شد.

رای صادره از کمیسیون در صورت تخلف

 در صورت تخلف، رای کمیسیون بنا دو شرایط متفاوت خواهد بود:

اول؛ اگر سازه بدون رعایت اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی ساخته شده باشد، کمیسیون وظیفه دارد که حکم تخریب بنا را صادر کند.

دوم؛ بنا ساخته شده تمامی اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی را رعایت کرده است، در این صورت دو حالت ممکن است رخ دهد: یک اینکه حکم تخریب بنا صادر شود؛ دو اینکه مجبور به پرداخت جریمه نقدی شوند.

مرتبط:   بهترین وکیل سرقفلی در کرج ⚖️ [+15 سال تجربه]

که در صورت صادر شدن حکم جریمه مقدار بر اساس  متراژ ساختمان بدون مجوز بود. بدین شرح که به ازای هر متر مربع بنا یک دهم ارزش معاملاتی جریمه دریافت می‌شود و به جز آن عوارض قانونی را نیز باید پرداخت کرده تا برگه پایان کار برای شما صادر شود.

انواع تخلف کمیسیون ماده 100

  • تراکم اضافی
  • تغییر کاربردی
  • تاسیس نکردن پارکینگ
  • عدم رعایت اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی
  • تجاوز به حریم گذرگاه ها
  • تخلف مربوط به ناظر ساختمان
  • و غیره

تراکم اضافی

مقدار مساحت زیربنای هر ساختمان در پروانه(مجوز) آن ذکر شده است.اگر بیشتر از مقدار ذکر شده اضافه بنا وجود داشته باشد در این صورت فرد در حال ارتکاب تخلف تراکم اضافی بوده و نوع حکم صادر درباره آن می‌تواند تخریب یا جریمه باشد.

رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده 100 در استان البرز، با بیش از 15 سال سابقه را از ما بخواهید.

 تغییر کاربری

نقشه های جامع شهری در سازمان شهرداری وجود دارد که در آن نوع استفاده ساختمان طبق پروانه ای که دریافت می‌کنند ثبت می‌شود. اگر مالک یک ساختمان غیر تجاری آن را محل کسب و تجارت کند، مرتکب تخلف تغییر کاربری شده و پس از قطعی شدن تخلفش . کمیسیون در مهلت مناسب و طی تصمیم گیری ماموران شهرداری به تعطیلی محل اقدام می‌کند.

عدم احداث (تاسیس) پارکینگ

با توجه به ضوابط شهرداری و نقشه های موجود و همچنین مشخصات ذکر شده در پروانه در برخی مورد احداث پارکینگ  امری ضروری خواهد بود. حال اگر سازنده بنا بدون توجه به اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی پارکینگ را ساخته باشد و یا اصلا پارکینگ را نسازد مرتکب تخلف در حوزه تاسیس پارکینگ شده است. در قسمت عدم ساخت پارکینگ اگر امکان اصلاح تخلف بود(برای مثال: در صورت عدم ساخت پارکینگ؛ امکان ساخت آن همچنان وجود داشته باشد) حکم اصلاح آن صادر شده، در غیر این صورت حکم پرداخت جریمه صادر خواهد شد. ودرقسمت عدم رعایت اصول کمیسیون حکم تخریب را صادر خواهد کرد.

مرتبط:   بهترین وکیل ملکی کرج ⚖️ [رسیدگی 100%]✔️پروندهای املاک

عدم رعایت اصول شهرسازی، فنی و بهداشتی/ عدم استحکام و استواری در بنا

هم در صورت مشاهده رعایت نکردن اصول و هم مستحکم نبودن بنا کمیسیون حکم تخریب را صادر خواهد کرد.

تجاوز به حریم گذرگاه

منظور اصلی عدم عقب نشینی ملک بوده و کلمه تجاوز از باب تسامح (مدارا) و تساهل (تحمل) به کار رفته است.بر اساس تبصره شش ماده ی 100 زمانی این تخلف رخ می‌دهد که که در هنگام نوسازی، برهای اصلاحی منصوب شده شهرداری و مراجع ذیربط را رعایت نکرده یا برخلاف و حتی بدون پروانه (مجوز) شروع به ساخت بنا جدید کرده و یا از طریق آن به ملک سابق و ملک فعلی شهرداری دست درازی کند.

 در این تخلف؛ شخص عملا به ملک سابق خودش تجاوز می‌کند. اما به تدریج و با گذر زمان ملک نام برده، تمامش یا بخشی از آن در  در طرح های شهرداری و مراجع ذیربط آن واقع می‌شود. چنین طرح هایی یا به صورت ضرب الاجلی است به این منظور که به صورت فوری انجام شده و دولت با پرداخت ارزش ملک، آن را تخریب و طرح را اجرایی می‌کند ؛ ویا طرح مهم و فوری نبوده ( اما حتما باید صورت بگیرد)در این صورت اگر مالک زمین نیز قصد نوسازی را داشته باشد باید طبق همان طرح شروع به ساخت کند.در غیر این صورت بدون توجه به اینکه ملک نام برده تماما یا بخشی از آن در طرح بوده توسط شهرداری عملیات ساخت آن متوقف  و در کمیسیون طرح دعوا را ایجاد کند.

طرح دعوا کمیسیون ماده صد چیست؟

اختصاص به شهرداری داشته؛ به این معنی که هرگاه یک فرد نسبت به تخلفات ثبت شده متحمل ضرر شده باشد واعتراض داشته باشد؛ باید برای دادخواست اقامه دعوا ابتدا اعتراض خود را به شهرداری اعلام نموده سپس شهرداری آن را داخل صلاحیت کمیسیون دانست، اعتراض را به کمیسیون انتقال می‌دهد. در هر صورت رویه موجود در شهرداری ها نیز به همین شکل است.

مرتبط:   وکیل تصرف عدوانی در کرج، موفقیت 100% در پرونده

تخلف ناظر ساختمانی

مهندس ناظر کسی است وظیفه نظارت ساختمان و اینکه بنا ساخته شده با موارد و مشخصات درج شده با در نقشه شهرداری و پروانه ساخت مطابقت داشته باشد، را دارد. اگر ناظر تخلفی را متوجه شده و به هر دلیلی آن را به شهرداری اعلام نکند و بر خلاف آن گزارش دهد؛ ابتدا پرونده ساختمان به کمیسیون ماده 100 رفته و گزارش تخلف مهندس ناظر از سوی شهرداری به سازمان نظام مهندسی فرستاده می‌شود و به مدت 6 ماه تا 3 سال از کار کردن محرم خواهد شد.

در تخلفات کمیسیون ماده 100 حتما از یک وکیل متخصص و حرفه ای مشاوره بگیرید.

اعتراض به رای کمیسیون

برای اعتراض به رای صادره دوباره کمیسیون تشکیل شده که دارای ماهیت حقوقی جدا بوده، این کمیسیون از دو کمیسیون بدوی و تجدیده نطر شکل گرفته است.  رای های قطعی صادره به مهلت 3 ماه قابل شکایت در دیوان عدالت اداری هستند.

شماره وکیل ماده صد در کرج

در صورتی که درگیر پرونده کمیسیون ماده 100 شده اید، برای پیگیری پرونده و افزایش شانس پیروزی خود، با وکیل افشین مرادی، متخصص پرونده های کمیسیون ماده 100 در کرج، با بیش از 15 سال سابقه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *