خانه » خدمات وکالت در کرج » بهترین وکیل طلاق در کرج ⚖️ [+15 سال تجربه] ✔️مشاوره رایگان

بهترین وکیل طلاق در کرج ⚖️ [+15 سال تجربه] ✔️مشاوره رایگان

مشاوره با وکیل طلاق در کرج: طلاق به معنای پایان زندگی مشترک و از ریشه “طلق” به معنای رهایی و آزاد کردن است. هرچند طلاق یکی از اتفاق‌های بسیار ناگوار در زندگیِ بسیاری از افراد است اما در مواردی که ادامه‌ی زندگی مشترک به دلایلی که از نظر قانون نیز موجه شناخته می‌شود ممکن نیست، طلاق می‌تواند صورت گیرد.

با توجه به ارتباط تناتنگی که میان مسئله طلاق و مسائل خانوادگی وجود دارد، مراجعه به یک وکیل طلاق در کرج می‌تواند به زوجه یا زوجه کمک کند تا روند پیگیری کارهای طلاق به نحو مطلوب‌تری صورت گیرد و آسیب‌های اجتماعیِ کمتری به وجود آید.

چرا به وکیل طلاق در کرج مراجعه کنیم؟

هر شخصی که ازدواج می‌کند، به دلایل مختلف ممکن است در برهه‌ای از زندگی خود درگیر مسائل طلاق شود و مقوله طلاق برای هر فردی ممکن است پیش بیاید. در چنین حالتی اگر فرد به حقوق و تکالیف خود در این زمینه واقف نباشد و نتواند احقاق حق برای خود انجام دهد یا نتواند تکالیف خود را انجام دهد، ممکن است مسئله‌ی طلاق وی آن‌قدر بغرنج و پیچیده شود که بر سایر جنبه‌های زندگی وی نیز به شکل بسیار نامطلوبی سایه افکند و آنها را شدیداً تحت تاثیر منفی قرار دهد.

مشاوره تخصصی با بهترین وکیل طلاق در کرج
مشاوره تخصصی با بهترین وکیل طلاق در کرج

برای تماس با بهترین وکیل طلاق در کرج ، جهت رسیدگی به پروندهای طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و طلاق فوری همین الان با ما تماس بگیرید.

تعریف طلاق

طلاق از نظر حقوقی به معنای منحل کردن نکاح دائم تحت شرایط خاص و تشریفات مربوطه ازسوی خود فرد یا نماینده‌ی او است، و صیغه‌ی مخصوصی برای آن وجود دارد که آن صیغه در زمان طلاق خوانده می‌شود.

طبق ماده ۱۱۳۹ قانون مدنی، طلاق مخصوص عقد دائم است و زن منقطعه به انقضاءمدت یا بذل آن از طرف شوهر از زوجیت خارج می‌شود.

از نظر شرعی، طلاق عبارت است از “ازاله‌ی قیدالنکاح به صیغه‌ی مخصوصه” به این معنا که طلاق زایل کردن قید و پیوند نکاح است با صیغه‌ی مخصوص. کلمه‌ی صیغه مخصوصه به این دلیل در مورد طلاق ذکر می‌شود که بتوان طلاق را از فسخ تمیز و تشخیص داد. (در فسخ نیازی به صیغه‌ی مخصوص نیست.)

طلاق توافقی ✅در کمترین زمان
طلاق یک طرفه ✅از جانب مرد یا زن
طلاق فوری ✅با کمترین هزینه
بهترین وکیل طلاق ✅بدون نیاز به حضور در دادگاه
خدمات تخصصی بهترین وکیل طلاق در کرج

طلاق جزء ایقاعات محسوب می‌شود به این معنا که برخلاف ازدواج، طلاق یک امر یک‌طرفه است و در حالت کلی، تنها از سوی مرد انجام می‌شود. به این ترتیب، به صورت کلی، مرد می‌تواند هروقت که بخواهد زن خود را طلاق دهد.

طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، مرد می‌تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه، طلاق همسرش را تقاضا کند.

البته اگر یک‌سری شروط وجود داشته باشد، زن می‌تواند درخواست طلاق دهد. (در یکی از پاراگراف‌‌های بعدی به شروط 12گانه‌ای که به زن حق درخواست برای طلاق را می‌دهد، اشاره خواهد شد.) 

قانون مدنی ایران بر طبق فقه شیعه دوازده امامی نوشته شده است و پیروان آن‌دسته از ادیان و مذاهب دیگر که در قانون اساسی ایران به رسمیت شناخته شده، می‌توانند بر طبق قوانین دین و مذهب خود طلاق بگیرند. (در بین ادیان موجود در جهان، فقط ادیان مسیحی، زرتشتی و کلیمی در ایران از نظر قانون ایران به رسمیت شناخته می‌شود ضمن اینکه پیروان مذاهب اسلامی نیز در خصوص طلاق از آیین و فقه و قوانین مذهب خود پیروی می‌کنند.)

شروط 12 گانه‌ای که به زن حق درخواست برای طلاق را می‌دهد

این شروط که شروط چاپی سند ازدواج هستند عبارتند از:

 1. استنکاف شوهر از دادن نفقه زن به مدت شش ماه به هر عنوان و عدم امکان الزام او به تائید نفقه و همچنین در موردی که شوهر سایر حقوق واجبه‌ی زن را به مدت شش ماه وفا نکند و اجباراً ایفا هم ممکن نباشد.
 2. سوء‌رفتار و یا سوء‌معاشرت زوج به حدی که ادامه‌‌ی زندگی را برای زوجه غیرقابل تحمل نماید.
 3.  ابتلاء زوج به امراض صعب العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره‌آمیز باشد.
 4. جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعاً ممکن نباشد.
 5. عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد.
 6. محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات پنج سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی که بر اثر عجز از پرداخت منجر به پنج سال بازداشت شود یا به حبس و جزای نقدی که مجموعاً منتهی به پنج سال یا بیشتر بازداشت شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد.
 7. ابتلاء زوج به هر گونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل آورد و ادامه‌ی زندگی برای زوجه دشوار باشد.
 8. زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند و یا شش ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت کند. تشخیص ترک زندگی خانوادگی و تشخیص عذر موجه با دادگاه است. ۹- محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب جرم و انجام هر گونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شئون زوجه باشد. تشخیص اینکه مجازات مغایر با حیثیت و شئون خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زوجه و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.
 9. در صورتی که پس از گذشت پنج سال زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر زوج صاحب فرزند نشود.
 10. اگر زوج مفقودالاثر شود و ظرف شش ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.
 11. زوج همسر دیگری بدون رضایت زوجه اختیار کند یا به تشخیص دادگاه نسبت به همسران خود اجرای عدالت ننماید.
مرتبط:   بهترین وکیل حضانت در کرج ⚖️ [+15 سال سابقه] گرفتن حضانت فرزند

برای رسیدگی بهتر و سریعتر پرونده طلاق و جدایی، همین الان با بهترین وکیل طلاق کرج تماس بگیرید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

شروط 12 گانه طلاق چه فرقی با حق طلاق دارد؟

شروط ۱۲گانه چاپی مندرج در عقدنامه به صورت مشروط است و در این حالت، وکالت زن در طلاق به صورت مطلق نیست به این معنا که در صورت امضاء زوجین و تحقق هر کدام از این شروط، زن وکیل مرد در طلاق می‌شود. (به شرط اثبات شرط در دادگاه خانواده که طی یک روند طولانی دادرسی انجام می‌شود)، درحالیکه در حالتی که حق طلاق داده شده، در واقع یک شرط مستقل در سند ازدواج به زوجه از سوی زوج اعطا شده و یا اینکه با مراجعه به دفتر اسناد رسمی به زوجه از سوی زوج حق وکالت طلاق داده شده که این به معنای کامل و مطلق شدن وکالت طلاق برای زن است.

وکیل طلاق خوب در کرج، توافقی، یک طرفه و فوری

برای تماس با وکیل طلاق خوب در کرج ، جهت رسیدگی به پروندهای طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و طلاق فوری همین الان با ما تماس بگیرید.

انواع طلاق از نظر جنبه‌های مختلف

در زیر به تعدادی از تقسیم‌بندی‌های رایج در مورد طلاق اشاره می‌شود:

طلاق بائن و رجعی (از نظر قابلیت رجوع)

از دیدگاه یکی از تقسیم‌بندی‌ها دو مورد طلاق کلی وجود دارد که انواع طلاق در این دو مورد جای می‌گیرد:

 1. طلاق بائن
 2. طلاق رجعی

در ادامه هر دو نوع طلاق را تشریح میکنیم و به نقش وکیل طلاق کرج در هر دو نوع می‌پردازیم.

وکیل طلاق رجعی در کرج

طلاق رجعی به معنای بازگشت و رجوع دوباره است، به این معنا که مرد می‌تواند در زمان عده به زن خود رجوع کند. (معنای عده، مدت زمان تعیین‌شده پس از طلاق است.) در این حالت اگر زمان عده به پایان نرسیده باشد و مرد از طلاق دادن زن خود پشیمان شود، می‌توانند دوباره بدون انجام هیچ نوع تشریفات و یا خواندن خطبه عقدی با هم زندگی کنند.

تا زمانی که مدت عده ادامه دارد، طبق قانون زن حق ندارد ازدواج کند و تا پایان مدت عده بین او و هیچ مرد دیگری نباید نکاح خوانده شود و یا رابطه‌ای صورت گیرد.

وکیل طلاق بائن در کرج

طلاق بائن بر خلاف نوع رجعی است به این معنا که در این نوع از طلاق مرد حق ندارد در هر وقت که اراده کند در مدت عده به زن خود رجعت کند.

به این ترتیب اگر بعد از طلاق بائن زن و شوهر بخواهند دوباره با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند، لازم است دوباره خطبه عقد خوانده شود. (دراین حالت، مهریه جدید و شرایط ضمن عقد می‌تواند در عقدنامه آورده شود.)

طلاق یک‌طرفه و توافقی (از نظر اراده و توافق طرفین)

طلاق یک‌طرفه

 • الف. طلاق به درخواست مرد
 • ب. طلاق به درخواست زن
مرتبط:   وکیل جهیزیه در کرج، استرداد جهیزیه و پس گرفتن آن
وکیل برای طلاق توافقی در کرج
وکیل برای طلاق توافقی در کرج

طلاق توافقی

طلاق توافقی به نوعی از طلاق گفته می‌شود که زوجین بر سر مسائل توافق می‌کنند و مشترکاً وارد کارهای طلاق می‌شوند. به دنبال این امر اگر رجوع به داوری انجام شود و گواهی عدم امکان سازش نیز اخذ شود، صیغه طلاق جاری می‌شود.

برای تماس با بهترین وکیل طلاق توافقی در کرج ، جهت رسیدگی به پروندهای طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و طلاق فوری همین الان با ما تماس بگیرید.

طلاق خلع و طلاق مبارات

از نظر اینکه درخواست‌کننده طلاق چه کسی یا کسانی باشند به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • طلاق خلع: طلاق خلع به این صورت است که پیشنهاد طلاق از سوی زن مطرح می‌شود و مرد مختار است که آن را بپذیرد یا نپذیرد.
 • طلاق مبارات: طلاق مبارات به این شکل است که هم زن و هم شوهر خواهان طلاق هستند.

(نوع توافقیِ طلاق می‌تواند در قالب طلاق خلع یا مبارات صورت گیرد.)

طلاق عسر و حرج

هرچند که حق طلاق در احکام مدنی ایران با مرد است اما زوجه می‌تواند در صورت وجود شرط یا شروطی (مربوط به شروط 12 گانه) درخواست طلاق کند. یکی از این شروط، عسر و حرج است. عسر و حرج به معنای مشقت و سختی است و برای اثبات آن لازم است ادله‌ی کافی و قابل قبول ارائه شود.

زن در چه شرایطی میتواند درخواست طلاق کند؟

زن با استناد به ماده 1130 قانون مدنی، با اثبات عسر و حرج میتواند نسبت به درخواست طلاق اقدام کند، همچنین اگر یکی از شروط 12 گانه ضمن عقد نیز برقرار باشد امکان درخواست طلاق برای زن وجود دارد.

انتخاب بهترین وکیل طلاق در کرج چه کمکی میکند؟

شما با مشاوره تخصصی و راهکارهایی که وکیل طلاق متخصص و با تجربه در اختیارتان قرار میدهد می‌توانید در کمترین زمان پرونده را به نتیجه مطلوب برسانید و هزینه های روحی و روانی و مالی را تا حد امکان کاهش دهید.

بهترین وکیل طلاق در کرج چه کسی است؟

وکیل طلاق مانند سایر وکلا پروانه وکالت و سایر ویژگی‌ها و مهارت‌های کلی برای وکیل بودن را دارد اما حوزه طلاق را به عنوان حوزه تخصصی خود یا یکی از از حوزه‌های تخصصی خود انتخاب کرده و در این حوزه فعالیت می‌کند.

مزایای کمک گرفتن از وکیل برای طلاق توافقی

 1. کمک به کاهش تنش میان زوجین در طی مراحل طلاق: 

با توجه به اینکه طلاق معمولاً با تنش‌های خاص خود برای طرفین یعنی زن و شوهر همراه است، وجود یک وکیل طلاق کمک می‌کند تا تنش و اصطکاک کمتری بین آنها به وجود آید و آسیب‌های روحی و مالیِ کمتری شکل گیرد.
به عنوان مثال، در مواردی که هریک از طرفین در طول طی شدن روال کار طلاق توافقی نخواهند با هم روبه‌رو شوند، وکیل طلاق به نمایندگی از آنها می‌تواند پیگیر امور طلاق باشد. همچنین وکیل طلاق در مواردی که اختلافات و درگیری‌ها خیلی شدید می‌شود می‌تواند طرفین را به آرامش دعوت کند.

 1. اطلاع از قوانین و حقوق و تکالیف به کمک راهنمایی‌های وکیل طلاق: 

بسیاری از از افراد از قوانین و حقوق و تکالیف خود در زمینه‌ی طلاق اطلاعات کافی یا جامع ندارند که این امر موجب دامن‌زده‌شدن به مشکلات می‌شود درحالیکه وجود یک وکیل طلاق باعث می‌شود افراد بتوانند به حقوق و تکالیف خود در این مورد واقف شوند که در این حالت، احتمال پایمال شدن حق کاهش می‌یابد.

 1. احقاق حق افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند از حقوق خود در زمینه‌ی طلاق دفاع کنند: 

برخی از افراد به دلایل مختلف از جمله موانع شخصیتی یا مشکلات جسمی نمی‌توانند از حقوق خود از جمله حقوق خود در زمینه طلاق دفاع کنند. وجود یک وکیل طلاق خوب می‌تواند به آنها در این زمینه کمک شایانی کند.

 1. بهره‌مندی از همراهیِ وکیل طلاق در همه مراحل مربوط به طلاق:
 • افراد می‌توانند پیگیری کارهای مربوط به طلاق خود را در همه‌ی مراحل کار با بهره‌مندی از همراهیِ یک وکیل طلاق انجام دهند و دانش و مهارت وکیل در این زمینه به آنها کمک شایانی می‌کند.
 1. افزایش سرعت به نتیجه رسیدن پرونده و کاهش احتمال پیچیده‌ و بغرنج شدن پرونده: وجود یک وکیل طلاق کمک می‌کند تا سرعت به نتیجه رسیدن پرونده افزایش یابد و از احتمال پیچیده و بغرنج شدن پرونده کاسته شود.
 2.  تسهیل روند، کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از هزینه‌های اضافی: اگر وکیل طلاق همه‌ی خصوصیات و مهارت‌های مورد نیاز از جمله دانش و تجربه کافی را داشته باشد، می‌تواند کارآمدترین و سریع‌ترین روش‌ها را برای پیگیریِ پرونده انجام دهد و روند کار را از این طریق تسهیل کند که این امر موجب کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافی می‌شود.
مرتبط:   در مواردی که مهریه مال غیرمنقول انتخاب شود مهریه باید درکجا ثبت شود؟

برای تماس با بهترین وکیل طلاق کرج ، جهت رسیدگی به پروندهای طلاق توافقی، طلاق یک طرفه و طلاق فوری همین الان با ما تماس بگیرید.

ویژگی‌ها و مهارت‌هایی که یک وکیل طلاق خوب در کرج باید داشته باشد

یک وکیل طلاق خوب در کرج، غیر از وظایف ذاتی در قبال موکل خود، یک‌سری ویژگی‌ها و مهارت‌های کلی نیز باید داشته باشد که در زیر به مهمترینِ آنها اشاره می‌کنیم:

 1. تسلط کامل بر همه‌ی قوانین مربوطه در زمینه طلاق و سایر زمینه‌های مربوطه و همچنین به‌روز نگه داشتن دانش حقوقیِ خود در این زمینه
 2. داشتن روحیه تلاش‌گری برای احقاق حق و تحقق عدالت
 3. داشتن اعتماد به نفس و روحیه قوی
 4. داشتن تجربه کافی و تلاش در جهت غنی‌تر کردن تجربه و مهارت در راستای ارتقای کیفیِ پیگیریِ پرونده‌های طلاق
 5. داشتن تحصیلات کاملاً مرتبط
 6. داشتن صبر و حوصله و پشتکار فراوان 
 7. تواناییِ تجزیه و تحلیل و قدرت رسیدن به درک درست در مورد مسائل مرتبط به مسئله طلاق
 8. داشتن روحیه مطالعه و تحقیق و جستجوگری
 9. داشتن سرعت عمل بالا و دقت فراوان
 10. داشتن اِشراف به همه‌ی رویه‌های قضایی و حقوقیِ مربوطه در زمینه طلاق
 11. انتخاب سریع‌ترین و کارآمدترین روش‌های به نتیجه رساندن پرونده‌های طلاق
 12. اشراف کامل به جنبه‌های مختلف پرونده
 13. ریزبین بودن و بهره‌مندی از میزان هوش مورد نیاز برای شغل وکالت

مهمترین وظایف وکیل طلاق کرج

گرفتن وکیل برای طلاق

وکیل طلاق کرج در قبال موکل خود وظایف مهمی بر عهده دارد:

 1. رازدار بودن، قابل اعتماد بودن و امانت‌دار بودن
 2. ارائه توضیح به موکل در مورد روال کار و قوانین و هر چیزی که لازم است موکل بداند از جمله حقوق و تکالیف.
 3. دفاع همه‌جانبه از حقوق موکل
 4. پیگیریِ پرونده و مراحل کار و همچنین گزارش دادن اطلاعات پرونده به موکل
 5. پاسخ دادن به سوالات موکل به صورت دقیق و شفاف 
 6. دلسوز بودن و صادق بودن
 7. خوش‌قول و خوش‌اخلاق بودن 
 8. منصف و اخلاق‌مدار بودن 
 9. تلاش در جهت حل مشکلات و اختلافات به صورت صلح‌آمیز
 10. خودداری از تبانی با طرف مقابل پرونده
 11. خودداری از دادن وعده‌های غیرمنطقی و غیرقابل عملی‌شدن
 12. وارد نکردن فشار مالی به موکل به‌ویژه در شرایطی که موکل در شرایط مالیِ نامطلوبی قرار دارد
 13. توضیح دادن به موکل در خصوص حقوق و تکالیف 
 14. بازداشتنِ موکل از انجام کارهای غیر ضروری و جلوگیری از کشیده شدن موکل به بیراهه‌ها
 15. انجام همه‌ی بررسی‌های مورد نیاز و کسب همه‌ی اطلاعات مورد نیاز به منظور انتخاب بهترین و سریع‌ترین روش برای پیگیریِ کارهای طلاق 
 16. جلوگیری از پیچیده یا پیچیده‌تر شدن پرونده

پوشش سراسر کرج

گوهردشت، عظیمیه، فردیس، مهرشهر، اندیشه، ملارد، کلاک،بلوار دانش آموز، بلوار شهرداری، بلوار انقلاب، بلوار بهشتی، طالقانی، گلشهر، حصارک، حصار، قلمستان، مصباح، هفت تیر، بلوار چمران، رجائی شهر، بلوار استقلال، باغستان، شاهین ویلا، بلوار موذن، جواد آباد، محمدشهر، جهانشهر، شهرک جهان نما، شهرک بنفشه، ۴۵متری کاج، بلوار ماهان، استانداری، میدان اسبی، شاه عباسی، امام زاده محمد، باغ فاتح، میدان کرج، کرج نو، کمالشهر، خرمدشت، گلدشت، صفادشت، مارلیک، درختی، اشتراکی، حسن آباد، سه راه گوهردشت، منظریه، مهرویلا، دهقان ویلا، فاز ۴ مهرشهر، ساسانی، شهرک اوج، کیانمهر، چهارصد دستگاه، کارخانه قند، سرحدآباد، شهرک وحدت، سیمین دشت، مشکین دشت، زرکان نو، شهرک راه آهن، اکبرآباد، شهرک فهمیده

شماره تلفن وکیل طلاق در کرج

اگر شما به دنبال یک وکیل طلاق خوب در کرج هستید، میتوانید برای مشاوره و گرفتن وقت با وکیل افشین مرادی تماس بگیرید. در طلاق توافقی و یا یک طرفه نیازی به حضور شما در جلسات دادگاه نیست و وکیل پیگیری های لازم را انجام می‌دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *