خانه » خدمات وکالت در کرج » بهترین وکیل زمین در کرج ⚖️ [رسیدگی 100%] ✔️ زمین شهری و کشاورزی

بهترین وکیل زمین در کرج ⚖️ [رسیدگی 100%] ✔️ زمین شهری و کشاورزی

مشاوره با وکیل زمین در کرج: یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری که مانع ضایع حقوق مردم می‌شود. وکیل زمین به شخصی گفته می‌شود که ضمن تحصیل در رشته حقوق و کسب پروانه؛ دارای تجربه، تخصص و مهارت باشد و به این معناست که هر کس که در رشته حقوق تحصیل کرده نمی تواند وکالت پرونده های مربوط به املاک و زمین را تقبل کند. برای مشاوره تخصصی با بهترین وکیل زمین در کرج با ما تماس بگیرید.

وکیل زمین باید در کارنامه خود سابقه وکالت در این زمینه را داشته و چند پرونده را به نتیجه رسانده باشد. یک وکیل زمین بیشتر از هرکس دیگری می‌تواند به موکل خود کمک کندT زیرا می‌داند برای پیش بردن هوشمندانه مراحل قضایی پرونده از چه راه قانونی استفاده کرده و جزئیات پرونده را به خوبی می‌داند.

بهترین وکیل زمین در کرج و استان البرز
بهترین وکیل زمین در کرج و استان البرز

مجامع قضایی محل کار وکلا هستند، پس با گذر زمان با افرادی آشنا می‌شوند که در حل پرونده ها می‌توانند نقش آفرین باشند، وکلای زمین باتجربه دارای روابط در جامعه قضایی بوده که می‌تواند کار را راحت تر و سریع تر انجام دهد. وکیل زمین با تکیه بر قوانین قانونگذار در دادگاه حضور می‌یابد، و با استفاده از مدارک و اسنادی که در اختیار دارد از حق موکلش دفاع می‌کند.

آمارهای سال های اخیر نشان می‌دهد که وکیل زمین خواری در کرج نقش بسیار مهمی در محاکم قضایی و دادگاه ها را داراست.

کارایی وکیل زمین در کرج

از زمان های گذشته تا زمان حال زمین همواره چیزی ارزشمند تلقی شده است، در گذشته به عنوان اصلی ترین اسباب کسب درآمد شناخته شده و امروزه به دلیل افزایش تورم به عنوان یک نوع سرمایه با ارزش شناخته می‌شود.

به همین دلیل تعارضاتی میان افراد بر سر ملک و املاک صورت می‌گیرد. برای مثال

در چند دهه گذشته کشاورزی یکی از مهمترین قطب های اقتصادی کشور را شکل می‌داد و زمین هایی که قابلیت کشت را داشتند از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار بودند؛ و به موجب آن یک یا چند خانواده کسب درآمد می‌ کردند. از این رو بسیار سعی بر این داشتند که زمین های زراعی را بدست بیاورند یا از زمین های خود محافظت کنند.ابتدا سعی بر این می‌شد که ریش سفیدان و کدخدا مشکلات پیش آمده را حل و فصل کنند اما به مرور زمان قدرت و تسلط ریش سفیدان بر روی مردم کاهش یافت و تنها راه حل برای حل نزاع و اظهارات پیش آمده بود.

همان طور که گفته شد با افزایش تورم قیمت ملک و املاک به شدت بالا رفته و حالا تبدیل به دارای و سرمایه های ارزشمند شده اند. زمینی مه در گذشته فاقد هیچ گونه اهمیتی بود امروزه دارای ارزش بالایی شده و به همین سبب مدعیان زیادی نیز برای آن پیدا شده است که موجب اظهار گوناگون از سوی این افراد می‌شود. در این جا وکیل زمین وارد نقش خود را ایفا ‌می‌کند.

وکیل زمین و دولت

دولت براساس قانون این حق را داشته که زمین هایی کاربری خاصی برایشان ثبت نشده یا زمین هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد را تصاحب کند، این زمین ها معمولا به شکل پارک جنگلی یا طبیعی در آمده یا به صنعتگران و کشاورزان جهت کار تحویل داده می‌شود. در برخی از موارد این زمین ها دارای صاحبانی بوده  که از نظر قانونی حق این را دارند که زمین خود را پس بگیرند .

مرتبط:   بهترین وکیل سرقفلی در کرج ⚖️ [+15 سال تجربه]

اما مشکل اینجاست که طرف مدعی دولت است و این کار قضاوت را بسیار دشوار خواهد کرد.

رسیدگی به پرونده زمین های دولتی در کرج

دولت در هیچ صورتی علاقه ندارد که زمینی را که بدست آورده از دست دهد پس مستندات، دلایل و مدارک قوی ای به دادگاه آورده و ارائه خواهد کرد، از سوی دیگر صاحب ملک سند منگوله دار یا سند خطی برای اثبات ادعای خود دارد در اینجا کار وکیل زمین این است که به محکمه اثبات کند که مدارک و مستندات ارائه شده توسط صاحب ملک کافی و قابل استناد است.

به طور معمول دولت به سراغ زمین هایی می رود که سند رسمی برای آن صادر نشده باشد، برخی زمین ها در ایران الخصوص زمین های کشاورزی و زراعی در ایران وجود دارد که نسل به نسل به ارث رسیده و یا به صورت یک دست خط یا نسخه به فرد دیگر داده شده که در نتیجه برای این گونه زمین ها سند رسمی یا منگوله دار نخواهیم داشت.دولت با استفاده از قوانین مختلف این زمین ها را تحت تملک خود قرار بدهد. وکیل زمین برپایه مارک موجود اثبات می‌کند که دولت حق تصرف زمین را نداشته و زمین متعلق به موکل او بوده است.

مورد دیگری که وجود دارد این است که همان طور که ذکر شد برخی از زمین ها دارای ارزش چندانی نبوده اند و طی این چند سال اخیر دارای اهمیت گشته اند.از این رو برخی از زمین ها بوده است که دولت آنها را تصاحب کرده و صاحبان و وارثان در آن زمان اهمیتی به این موضوع  نداده اند و برایشان مهم نبوده که دولت زمین های آنها را تحت عنوان منابع طبیعی از چنگشان دربیاورد. حال که ارزش زمین بالا رفته افراد بسیاری به دنبال بازپس گیری زمین ها از دولت شده اند.

وکیل زمین باید اثبات کند که علیرغم گذشت زمان اسناد موکلش اعتبارشان را از دست نداده و آثار گذشت زمان را در پرونده کم کند. مهمترین عامل در باز پس گیری زمین ها از دولت، مهارت و تجربه وکیل زمین در برابر دولت است.

وکیل برای زمین هایی که صاحبشان خارج از ایران است

یکی دیگر از مسائلی که طی این چند دهه به وفور رخ داده است این است که، املاک و زمین هایی که صاحبان یا وارثان آن در خارج به سر می‌برند به هر دلیلی اقدام به مصادر و فروش آن می‌کند. این در حالیست که این ملک سند رسمی داشته و به نام شخص بوده است.

در هر صورت دولت تحت یک سری شرایط به وسیله قوانین مختلف اقدام به تصاحب املاک و زمین ها افراد خارج از ایران می‌کند. اغلب این موارد به صورت ورثه ای بود که وارث در خارج از ایران اقامت دارد که در این صورت عملا هیچ نوع  وراث و انحصاری صورت نگرفته است و هیچ سندی رسمی  مبنی بر مالکیت به وارث تعلق نمی‌گیرد.

وکیل زمین ابتدا با استفاده از انحصار وراثت تلاش می‌کند که برای املاک یا زمین ها سند رسمی تهیه و سپس بر اساس آن سند املاک موکل خود را بازپس بگیرد.

مرتبط:   وکیل خلع ید در کرج، پیگیری 100% دعاوی خلع ید

رسیدگی به پرونده های زمین، چه شهری و چه کشاورزی و روستایی نیاز به دانش بالا و تخصص کامل بر قوانین معاملات ملک و زمین دارد، جهت مشاوره تخصصی و یا پیگیری پرونده زمین خواری با ما در تماس باشید.

وکیل زمین و فروش زمین در کرج

یکی از مواردی که موجب پیچیده و سخت شدن کار وکیل زمین می‌شود، مبحث فروش زمین توسط شخص ثالث یا دولت است، به صورتی که مالک اصلی از آن بی خبر بوده یا از آن ناراضی است. دادگاه این موارد گاهن تا چند ماه یا حتی چند سال طول می‌کشند.

در اینجا دو سوال ایجاد می‌شود؛ یک آیا مالک اصلی توانایی باطل کردن فروش را دارد؟ چه اتفاقی برای خریدار رخ می‌دهد؟

اولین مسئله این است که صاحب اصلی چه سندی را به دادگاه ارائه کند. سند باید بتواند دادگاه را قانع کند که فروش را باطل اعلام کند؛ برای مثال سند های خطی موارد خیلی قابل قبولی نیستند.

در مورد خریدار او هیچ اطلاعی از وجود صاحب اصلی نداشته و دادگاه حتما برای او امتیاز ویژه قائل می‌شود.

اما در کل این یک حقیقت است که بازگرداندن زمین های فروخته شده کار ساده ای نیست و فرآیند تکمیل آن می تواند سال ها طول بکشد. در این مورد استفاده از یک وکیل خوب یک امکان نبوده و بلکه یک نیاز ضروری است.

نقش وکیل زمین در مسئله ارث و میراث

پس از مرگ صاحب ملک یا زمین اموال آن به وراث می رسد. اینکه وارثان مرحوم چه کسانی هستند و هرکدام به چه مقدار ارث می‌برند، موجب تعارضاتی میان آنها می‌شود. طی چند سال اخیر تعداد این نوع مراجعه کنندگان به دادگاه های حقوقی و قضایی بیشتر شده که باز هم به دلیل ارزشمند شدن ملک و زمین وارثان نسبت به استفاده از حق خود و تقسیم ملک سرسختی و پافشاری می‌کنند و اغلب فکر می‌کنند که حق بیشتری نسبت به باقی افراد دارند،که موجب جر و بحث و تعارضاتی می‌شود. وکیل زمین در چنین موقعیت هایی باید بتواند تعارضات را کنترل کرده و همه چیز را بر اساس قانون حل کند.

وکیل زمین کشاورزی در کرج

در مواردی ممکن است که قرارداد هایی  در زمین های کشاورزی بسته شود مانند:

برخی از زمین هایی که خاک کشاورزی خوبی ندارند؛ اما کشاورزانی پیدا می‌شوند که ادعا می کنند با رسیدگی به زمین از آن محصول دریافت کند و در عوض حقی از آن را دریافت می‌کنند که به آن حق نسق گفته می‌شود، این حق می‌تواند سود، حق الزحمه یا هر چیزی باشد که در بند قرارداد ذکر و توسط طرفین امضاء شده باشد.

در مواردی به جای مالک افراد دیگری بر روی زمین فرد کار کرده و در آنجا استقرار دارند. حال مالک می‌خواهد که  به دلایل مختلفی مثل:

  • تمام شدن قرارداد
  • همکاری نکردن با مالک اصلی
  • انجام کارهای غیر قانونی
  • و غیره

زمینش تخلیه شود.اما در بعضی موارد افراد نتها زمین را تخلیه نمی کنند بلکه خود را مالک زمین می‌دانند.

اجاره زمین کشاورزی از قانون مدنی پیروی کرده و تابع قانون موجر و مستاجر نیست.

مرتبط:   وکیل شهرداری در کرج، رسیدگی به پرونده های شهرداری

و اگر حتی هنگام پایان قرارداد نزدیک بود و فرد از تخلیه زمن خودداری کند صاحب ملک باید حکم تخلیه بگیرد.

در این صورت وکیل زمین دادخواست خلع ید را تنظیم نموده و پس از طی کردن پروسه قضایی آن؛  حکم تخلیه زمین کشاورزی را از دستگاه قضایی گرفت و زمین را به مالک اصلی برمی‌گرداند.

وکیل برای تغییر کاربردی زمین کشاورزی در کرج

تغییرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و کافی نبودن میزان محصولات برای راضی کردن کشاورزان سبب شده که کشاورزان شغل خود را ادامه نداده و مایل به تغییر کاربری زمین خود باشند.

این موضوع موجب تخریب محیط زیست و ایجاد آثار مخرب اقتصادی شد که باعث تصویب قانون حفظ کاربردی زمین های زراعی و باغ ها  و عواقب عدم رعایت آن در سال هفتاد و چهار و شد. البته در سال هشتاد و پنج اصلاحاتی روی آن صورت گرفت.

وکیل زمین با تسلط بر نکات ریز این قانون در دادگاه حضور یافته  و به موکل خود یاری می‌رساند.

وکیل زمین در قرارداد های خرید و فروش

در این عنوان وکیل زمین می‌تواند این حق و اجازه را داشته باشد که به جای موکل خود در قرارداد ها حضور داشته باشه یا در زمان فروش یا خرید ملک در کنار موکل خود حضور داشته و به او راهنمایی های قانونی بدهد.

ذات قرارداد های خرید و فروش ایجاد تعهد برای طرفین قرارداد است.حال اگر در این قرارداد بندی وجود داشته باشد که برای شما تعهد خاصی را ایجاد کند، طرف مقابل با استفاده از آن تعهد به شما خسارت وارد کند. نکته دیگری که راجب این قراردادها وجود دارد این است که با زبان قانونی و حقوقی نوشته شده و درک آن برای افراد عادی کمی مشکل است.

یک وکیل قانونی به خوبی معنی هر بند یا تعهد را می‌داند و امضا قرارداد برای فرد چه تبعاتی خواهد داشت؛ بنابراین این گونه خرید و فروش ها به همراه یک وکیل خوب مطمئن و ساده تر خواهد بود.

هر قرارداد شرایط فسخ خاصی نیز دارد. از یک وکیل انتظار می رود که با کمتر احتمال فسخ قرار داد آن را تنظیم کند و یا در صورت فسخ شدن آن به موکل او ضرر کمتری وارد شود. همچنین از وکیل زمین مورد توقع است که تا در فسخ یا عقد قرارداد به آن پایبند باشد.

در دادگاه ها نیز قرارداد های رسمی و غیر رسمی مورد توجه زیادی قرار می‌گیرند. قرارداد ها و بندها ذکر شده همگی می‌توانند دلیل خوبی برای رای دادگاه محسوب شوند.پس همواره به یاد داشته باشید که امضای قرارداد امری تعهد آور بوده و دادگاه اجرایی شدن آن را به جز در شرایط فسخ قرارداد، الزامی  می‌داند.

شماره وکیل زمین در کرج

اگر در خرید و فروش زمین شهری یا کشاورزی دچار مشکل شده اید و یا درگیر مسئله زمین خواری شده ایدَ، برای مشاوره تخصصی با وکیل زمین خوب در کرج، میتوانید با وکیل افشین مرادی تماس بگیرید. با مدرک وکالت پایه یک دادگستری و بیش از 15 سال سابقه، برای گرفتن حق شما در کنار شما هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین وکیل زمین در کرج ⚖️ [رسیدگی 100%] ✔️ زمین شهری و کشاورزی»

  1. حسین نعمت جو

    سلام
    زمینمون تو چنداره مادرم از اهالی همونحاس دوساله یه زمینخوار اومده کانکس گذاشته لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *