خانه » خدمات وکالت در کرج » بهترین وکیل الزام به تنظیم سند در کرج ⚖️ [+15 سال سابقه]

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند در کرج ⚖️ [+15 سال سابقه]

دعاوی ملکی از مهم ترین و تخصصی ترین پرونده ها میباشند که در این بین دعوی الزام به تنظیم سند رسمی یکی از عناوین مهم این مجموعه است چنانچه در این زمینه درگیر پرونده ای شده اید، بهتر است با یک وکیل الزام به تنظیم سند در کرج مشاوره ای داشته باشید. 

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی باید بسیار حرفه ای بوده و در تنظیم دادخواست خود نهایت دقت را داشته باشد، که اگر اینگونه نباشد ممکن است در صرف هزینه و زمان اتلاف شود زیرا دعاوی ملکی به خودی خود زمان بر و پر هزینه هستند.

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج
وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج

وکیل ملکی در کرج باید ضمن تسلط بر قانون و تبصره های موجود از قوانین مدنی در حوزه ملکی نیز برای دفاع از حق موکل خود کاملا آگاه باشد.

انواع سند کدامند؟

  • از طریق سند رسمی
  • از طریق سند عادی

انتقال مالکیت به دو روش قابل انجام است.

براساس قانون . ماده 1278 قوانین مدنی تمامی اسنادی که در ادارات ثبت سند و یا املاک و دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده باشند را سند رسمی می گوییم.

براساس ماده 1289 قوانین مدنی غیر از مواردی که گفته شد بنا به ماده 1287 باقی اسناد جزو سندهای عادی به حساب می آیند.

تفاوت اسناد رسمی و عادی در ایران این است که اعتبار اسناد رسمی بیشتر از اسناد عادی است.

برای مثال چنانچه بخواهید یک سند رسمی را از اعتبار بیاندازید باید توسط یک وکیل اعاده جعل سند را داشته باشید زیرا نمیتوانید برای اینکار تردیدی را نسبت به مدارک و اسناد مطرح کنید.

ولی در رابطه با اسناد عادی می تواند ادعا داشته باشید که اسناد مشکلی داشته و اعتبار سند را انکار کنید و نکته اینجاست که اثبات درست بودن سند عادی بر عهده ارائه دهنده ی سند است.

اسناد رسمی در برابر هر فرد ثالثی قابلیت استناد داشته در مقابل اسناد عادی فقط بین دو طرفی که آن را نوشته اند اعتبار دارد و اسناد عادی در برابر اشخاص دیگر اعتباری ندارند.

لازم به ذکر است که در خیلی از موارد انتقال مالکیت توسط اسناد عادی صورت گرفته ولی هر مالکی میخواهد برای مستحکم بودن مالکیت خود سندی رسمی داشته باشد.

در این شرایط اگر فروشنده از اقدام برای سند رسمی خودداری نماید، ناچار خواهیم بود از طریق گرفتن وکیل الزام به تنظیم سند در کرج و دادخواست وی برای دادگاه دعوی مربوطه را مطرح نماییم.

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج
وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج

طرح دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی 

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی در کرج اظهار میدارد: امروزه عنوان بیشتر دعاوی مربوط به الزام سند رسمی میشود که بر مبنای قولنامه مطرح شده اند، قولنامه یک تعهد در نوشته ای است که بین دو نفر منعقد شده است. 

زمانی که خریدار و همچنین فروشنده قصد معامله دارند ولی در حال حاضر امکانات و مقدمات را آماده نکردند قراردادی بین خودشان منعقد می نمایند، در این قرارداد طرفین متعهد میشوند به تعهدات خود در معامله عمل کرده و طبق نوشته پیش بروند.

لازم به ذکر است که قولنامه به هیچ وجه اثبات کننده در وقوع معامله و همچنین مالکیت نمی باشد، بلکه تنها سند رسمی است که این ویژگی را دارد. به این معنی که تا هنگام انتقال ملک توسط فروشنده در دفاتر اسناد رسمی نه خریدار می تواند مدعی باشد که ملک را معامله کرده است و نه دیگر اشخاص به این معامله استناد میکنند.

 دعاوی خلع ید

دعوای خلع ید یکی از دعاوی است که وکیل الزام به تنظیم سند رسمی میتواند به آن رسیدگی کند. دعوی خلع ید یعنی منع ادامه تصرف عدوانی شخص غاصب؛ به عبارتی یعنی خارج کردن اموالی که به شما تعلق داشته ولی در تصرف فرد غاصب است.

دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی از مهم ترین دعاوی در دادگاه است که مربوط به یک وکیل ملکی در کرج و یا در تخصص یک وکیل الزام به تنظیم سند در کرج میباشد.

وکیل برای الزام به تنظیم سند رسمی ملک مشاع در کرج

در این مبحث دو حالت وجود دارد:

  • شما یکی از مالکین در ملک مشاع می باشید.
  • شما خریدار ملک مشاع می باشید.

در حالت اول همان طور که از نامش مشخص است ملک چندین مالک دارد و شما یکی از آنها می باشید، در این حالت ممکن است سهم همه ی مالکین یکی نباشد ولی همین موضوع که سهم هر مالک جدا و مشخص نبوده باشد یعنی ملک مشاع است.

جهت درگیری با پرونده های ملک مشاعی به یک وکیل الزام به تنظیم سند خوب در کرج مراجعه کنید.

در این جا نکته ای که قابل توجه است این می باشد که در مالکیت ملک مشاع ایجاد هر گونه تغییری در ملک مربوطه نیازمند رضایت تمامی شرکا می باشد، بنابراین چنانچه شما یکی از مالکین هستید و میخواهید دارای یک سند رسمی باشید در ابتدا باید سهمتان تفکیک شود.

در حالت دوم اینکه شما خریدار ملک مشاع می باشید، در شرایطی که شما به عنوان مالک یک ملک مشاع را از مالکان آن میخرید، چنانچه هنوز هیچ سند رسمی به اسم  شما تنظیم و ثبت نشده است، دادخواستی تنظیم نموده و همه مالکین ملک مشاع را به اسم خوانده در آن ذکر کنید. 

مطابق ماده 114 قوانین ثبت اگر ملک مشاع از قبل به نام کسی ثبت نشده باشد شما سند تمامی ملک را به نام خواهید داشت در غیر این صورت سند مالکیت اول باطل شده و سندی جدید با نام شما ثبت و صادر خواهد شد.

اگر ملک مشاع قبلاً ثبت نشده باشد، سند مالکیت تمام ملک به نام شما ثبت می‌شود (ماده ۱۱۴ آیین‌نامه قانون ثبت) و اگر قبلاً ثبت شده باشد، اسناد مالکیت اولیه باطل و یک جلد سند مالکیت جدید به نام شما صادر می گردد (ماده ۱۱۰ آیین‌نامه قانون ثبت).

الزام به تنظیم سند رسمی آپارتمان

سه قانون برای پیش فروش ساختمان از راه سند رسمی وجود دارد:

  1. در قراردادهای پیش فروش و یا قراردادهای واگذاری حقوق، باید توجه داشته باشید که تمامی کارها باید با رعایت ماده 2 قانون پیش فروش صورت گیرد؛ و تمامی مراحل در دفتر اسناد رسمی باید انجام شود و باید در سند مالکیت نیز درج گردد؛ و خلاصه ای از آن نیز به اداره ثبت محل مربوطه ارسال گردد. 
  2. افرادی که اقدام به پیش فروش ساختمان کرده ولی سند رسمی نداشته و یا بدون گرفتن مجوز به درج آگهی اقدام می نمایند، مجازاتی بین 91 روز تا یک سال حبس و یا جریمه نقدی به ارزش 2 و یا 4 برابر وجه و مال دریافتی پیش رو خواهند داشت. (باید در نظر داشته باشید که این مجازات تنها در صورتی است که مجرم شاکی خصوصی داشته باشد در غیر این صورت قابل پیگیری نخواهد بود) 
  3. پس از انجام مذاکره جهت معامله، مشاوران املاک باید دو طرف معامله را به تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی راهنمایی کنند و اجازه ندارند خودشان به تنظیم قرارداد پیش فروشی اقدام نمایند.

بهترین وکیل الزام به تنظیم سند در کرج

چنانچه درگیر یک دعوای الزام به تنظیم سند رسمی شده اید و به دنبال یک وکیل خوب می گردید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا بهترین وکیل الزام به تنظیم سند در کرج را به شما معرفی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *